Ładowanie Wydarzenia

Niezintegrowane odruchy wczesnodziecięce – szansa, czy przeszkoda w rozwoju?

23 Luty
Barlickiego 5
Opole, opolskie 45-082 Polska
170PLN
  • To event minęło.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym, jak rozpoznać u siebie lub u dziecka niezintegrowane odruchy pierwotne (wczesnoniemowlęce). Okazuje się, że są one często przyczyną m. in. zaburzeń koncentracji, równowagi i koordynacji, problemów z nauką, problemów w regulacji emocji oraz funkcjonowaniu społecznym. Prowadząca szkolenie Joanna Serwińska pokaże Wam, jak odróżnić ten problem od problemów wynikających z zaburzeń integracji sensorycznej. Wyjaśni także, co można w tym przypadku zrobić.

Dla kogo?

Szkolenie jest adresowane do osób, które pracują z dziećmi: psychologów, terapeutów, nauczycieli, pedagogów szkolnych, wychowawców, opiekunów. Zapraszamy także rodziców, których interesuje ten temat. Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu, ale nie jesteś pewien, czy to dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu.

Przebieg szkolenia:

CZ I – WYKŁADOWA : anatomia mózgu, etapy dojrzewania układu nerwowego w kontekście odruchów pierwotnych i posturalnych; cechy mózgu a zaburzony rozwój

CZ II – PRAKTYCZNA :

Prezentacja praktyczna, omówienie roli w rozwoju oraz wpływu na funkcjonowanie dzieci i młodzieży następujących przetrwałych odruchów:

  • ATOS – asymetryczny odruch toniczny
  • Odruch Moro wraz z odruchem strzemiączkowym, odruchem CO2 oraz problemami widzenia skotopowego:
  • TOB- toniczny odruch błędnikowy
  • STOS – symetryczny odruch toniczny szyjny
  • Odruch Galanta: prezentacja praktyczna
  • Odruchy oralne i chwytne

CZ III – WARSZTATOWA

  • wybrane odruchy wczesnodziecięce a zaburzenia percepcji wzrokowej i słuchowej, zaburzenia koncentracji uwagi, nadruchliwość, lęki, trudności posturalne i zaburzenia równowagi, zachowania niepożądane, agresja i autoagresja, nadwrażliwość dotykowa, słuchowa i wzrokowa, moczenie nocne, trudności w nawiązywaniu relacji społecznych
  • wybrane przez uczestników zagadnienia w kontekście wiedzy z zakresu psychologii neurofizjologicznej

Prowadząca: JOANNA SERWIŃSKA

Jej pasją jest teoria więzi (przywiązania) i terapia neurorozwojowa dzieci od urodzenia do osiągnięcia pełnoletniości. Będąc już terapeutą INPP, BI, MFDR wciąż kształci się i ubogaca swój warsztat pracy.
Jest współzałożycielką Pracowni Terapii i Rozwoju „Bliżej”, pedagogiem specjalnym, terapeutą neurorozwojowym, terapeutą TSR, dyrektorem Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Plus”.

Czas szkolenia: 8 h

Miejsce: Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia, ul. Barlickiego 5, Opole

Termin: 23.02.2019

Organizator: Przystań – Ośrodek Wsparcia i rozwoju

Koszt szkolenia: 170 zł

Zapisy pod adresem mailowym: kontakt@przystan.opole.pl.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki: 75 zł do dnia 15.12.2018. Dane do przelewu otrzymają Państwo w mailu zwrotnym po uprzednim zapisaniu na szkolenie. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenie w przypadku, gdy nie zbierze się grupa. Wówczas zaliczki zostaną zwrócone.

Szczegóły

Data: 23 Luty
Koszt: 170PLN
Kategoria WydarzenieWarsztaty

Miejsce

Nazwa miejsca: Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia
Adres: Barlickiego 5
Opole, opolskie 45-082 Polska

+ Google Map