Katarzyna Burtna

psycholog dziecięcy

W swojej pracy towarzyszę i pomagam rodzicom oraz dzieciom. Z szacunkiem odnoszę się do ich wyborów, stawianych sobie celów. Towarzyszę im w procesie zmiany, poszukiwania rozwiązań.

Studia psychologiczne o specjalności klinicznej ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Swoją wiedzę pogłębiałam na studiach podyplomowych: Diagnoza kliniczna i psychoterapia oraz Studium Terapii Rodzin. Aktualnie jestem uczestniczką szkolenia: Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów, prowadzonego przez Agnieszkę Stein. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach, kursach, warsztatach, czytając różnego rodzaju publikacje. W swojej pracy kieruje się Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologa.

Prowadzę konsultacje indywidualne dla rodziców, którzy zmagają się z różnego rodzaju wątpliwościami rodzicielskimi, wychowawczymi, niepokojem o rozwój dziecka. Poszukują informacji dotyczących reagowania na trudne dla nich zachowania dziecka, przeżywania przez dziecko emocji. Staram się pomóc im lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby, wesprzeć w momentach trudnych dla nich oraz całej rodziny.

Prowadzę również zajęcia dla dzieci rozwijające i wspierające umiejętności społeczne, regulację emocji. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu swoich mocnych stron, kompetencji. Wspieram w chwilach, które stanowią dla nich wyzwanie, budzą silne emocje.

Wiedzę czerpię z takich podejść, które poszukują zrozumienia dla dziecięcego świata emocji, przeżywania, doświadczania. Koncepcji, które podkreślają siłę i znaczenie więzi pomiędzy rodzicami, a dziećmi.

W życiu prywatnym i zawodowym bliskie są mi wartości podkreślające siłę wzajemnych relacji, opartych na szacunku i zaufaniu.

W ośrodku zajmuję się:

Konsultacjami dla rodziców, którzy:

  • mają wątpliwości dotyczące rozwoju dziecka
  • nie wiedzą jak reagować na trudne dla nich zachowania dziecka
  • poszukują informacji dotyczących dziecięcego rozwoju,
  • pragną zrozumieć dziecięce zachowania, przeżywanie emocji
  • martwią się różnymi sytuacjami związanymi pójściem lub przebywaniem dziecka w żłobku, przedszkolu, szkole
  • poszukują wsparcia w trudnych dla rodziny momentach: straty, rozstania
  • chcą podzielić się wątpliwościami, emocjami lub poszukują wsparcia w związku z pełnieniem nowej roli – roli rodzica
Prowadzę również zajęcia dla dzieci rozwijające i wspierające umiejętności społeczne, regulację emocji.