Karolina Tomiczek-Kudła

psycholog i psychoonkolog

Jestem psychologiem i psychoonkologiem. Absolwentka Psychologii (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie Opolskim. Kwalifikacje zawodowe zdobywałam między innymi na Uniwersytecie SWPS, na kierunku Psychoonkologia. Ukończyłam kurs Racjonalnej Terapii Zachowania prowadzony przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej oraz Kurs dla lekarzy z Medycyny Paliatywnej prowadzony przez Pracownie Medycyny Paliatywnej Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Doświadczenie zawodowe zdobywam pracując od kilku lat w Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” w Opolu oraz w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Ponadto mam przyjemność pracować w Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup. Uczestniczyłam w różnych stażach i praktykach miedzy innymi w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu na dziennym oddziale psychogeriatrycznym, Szkole podstawowej w Kup oraz w Pracowni Psychoedukacji i Treningu Grupowego.

Na co dzień wspieram pacjentów i ich rodziny w procesie choroby nowotworowej jak i podczas żałoby. Moimi pacjentami są zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Praca jest moją pasją, a kontakt z drugim człowiekiem dostarcza mi ogromnej satysfakcji. Mam ogromny zaszczyt towarzyszyć i wspierać pacjentów i ich rodziny na każdym etapie choroby. Każdą chwilę spędzam z moimi bliskimi…. Ich bliskość, cierpliwość, uśmiech, spojrzenie sprawiają, że mam siłę pokonywać trudności każdego dnia

Zajęcia, które oferuję to:

  • Praca z dziećmi, które straciły swoich rodziców.
  • Praca z rodzicami, którzy stracili swoje dziecko.
  • Terapia w czasie żałoby.
  • Wsparcie dla pacjentów – dzieci i rodziców w czasie choroby.
  • Praca z dzieckiem, którego rodzeństwo jest niepełnosprawne.

Media społecznościowe