Teatr Kamishibai

Zapraszamy dzieci na zajęcia z teatru Kamishibai. W swych baśniowych zajęciach korzystamy z technik dramowych, plastycznych oraz z tradycyjnej japońskiej sztuki teatralnej – kamishibai, która splata w sobie słowo z obrazem.

Od najdawniejszych czasów baśnie i bajki stanowiły cenne źródło mądrości oraz uzdrawiającej mocy dla wszystkich, którzy poszukiwali odpowiedzi na problemy związane z otaczającym ich światem. Dzięki bajkom przekazywanym z pokolenia na pokolenie poznawano świat, cele oraz sens egzystencji. To właśnie one, poprzez przyjemne dla każdego wtapianie się w baśniową rzeczywistość, przekazywały normy moralne i wzory postępowania.

Tak pozostało do dziś – bajki pobudzają wyobraźnię i kreują niezwykły świat, w którym można nauczyć się reguł rządzących rzeczywistością. Dzięki nim utożsamiamy się z bohaterem, wraz z nim przeżywamy przygody i emocje. To właśnie sprawia, że mają one moc uwalniania od lęku i wewnętrznych konfliktów – oswajają z zagrożeniem i dają wsparcie, pokazują, że zawsze jest możliwe szczęśliwe zakończenie. Nie bez znaczenia jest też terapeutyczne poczucie bezpieczeństwa, jakiego doznajemy słuchając bajek, bowiem problemy, o których słuchamy (nawet jeśli nas również dotyczą) zdarzają się komuś innemu, dzięki czemu możemy zbliżyć się do nich i lepiej je zrozumieć, a także poznać możliwe rozwiązania trudnej dla nas sytuacji. Bajka może być drogą do odkrycia własnej tożsamości, może pomóc w kreowaniu samego siebie, a także w uwrażliwieniu na uczucia innych. To właśnie one mogą stać się kluczem do zrozumienia oraz źródłem nadziei.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość wykonać własne karty wykorzystywane w teatrze Kamishibai. Celem zajęć jest pobudzenie kreatywności, uwrażliwienie na sztukę.

W Ośrodku Przystań oferujemy Państwu trzy formy obcowania z bajką:

  • „Wrota wyobraźni” – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat,
  • „Obrońcy baśni” – warsztaty bajkotwórcze dla dzieci w wieku szkolnym,
  • „Podaj mi dłoń” – zajęcia indywidualne dla dzieci potrzebujących wsparcia i pomocy w trudnych momentach życia.

W swych baśniowych zajęciach korzystamy też z technik dramowych, plastycznych oraz z tradycyjnej japońskiej sztuki teatralnej – kamishibai, która splata w sobie opowiadanie z obrazem.

Zajęcia odbędą się 23 lutego o godz. 16.00. Zapisy przyjmujemy mailowo: kontakt@przystan.opole.pl. W mailu należy podać wiek dziecka, imię, nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica.

Zapraszamy.

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie widoczny.